21.05.2024 - Rize Şehir Portalı

Aşk

Aşk

Aşk, dünyanın güzellik ve düzen içinde yaratıldığı zamandan bu yana var. İlk insanlarla birlikte insanlar arasındai en zevkli, en zengin bir duygudur aşk.
Sevgiyi, en yoğun anlatan aşk, insanları birbirine yaklaştıran bir güçtür. İnsanları neredeyse gözü kapalı hapseden bu sırlar yumağı, çok tatlıdır, çok güzeldir, çok şirindir, çok keyif vericidir…
Ancak her aşkın önünde nice zorluklar ve engeller vardır. Onları aşmak; cesaret, akıl, mantık, bilgi, hüner,sabır, azim ister . Bu özellikleri taşımaz ve uygulamazsanız ömür boyu aşk diye bir şey kalmaz.

Sevgi ve aşk, vedud kelimesinin bir yansımasıdır. ALLAH varlıklar için ve sevgiyi yarattı. Sevgi olmasaydı, hayat olmazdı. Çünkü her şey birbirine uzaklaşır, her şey yozlaşırdı.
Aşkın o kadar çok çeşidi var ki, para aşkından tutun, dünya aşkına, Peygamber aşkından Allah aşkına kadar birçok çeşidi vardır.

Bizim bahsettiğimiz aşk, evlilikle sonlanan, sürekli bir mutluluğu isteyen, zorlukları aşma azmi taşıyan ve ömür boyu sürecek bir aşk. Bizim bahsettiğim gelip geçici hevesler, günübirlik ilişkiler, en küçük bir engelde tükenen aşklar değil.
Bizim aşkımız, sıradan bir ilişkisi değil. Hedefinde, evlilikle hayatı birleştirme bulunmayan, sonu acı ve gözyaşıyla biten geçici hevesler hiç değil.
Ne yazık ki, bazen aşk dönemi, insanların en fazla yalan söylediği, kendisini farklı tanıttığı ve karşısındakini yanlış tanıdığı bir dönemdir. Taraflar hem kendi kusurlarını alabildiğince gizlemeye çalışır, hem de sevdiğinin kusurlarını görmez. Muhatabını üzmemek için hoşlanmadığı şeylerden hoşlanmış gözükür. Sevdiğinin her eksik ve kusurunu tolere eder, onlara iyi yorumlar getirir. Taraflar sanki yüzlerine birer maske takmışlar gerçek yüzlerini gizleyip, karşısındakinin hoşlanacağını sandığı bir kişilik sergilemişlerdir
Sevenlerin partnerlerin odaklandığı nokta dış güzellik ise, sonuç daha da vahimdir. Çünkü aşkın yöneleceği asıl adres; dış görünüş değil, kalp ve karakterdir. Asıl güzellik, duygusallıkta ve karakterdedir. Sevgiyi dış görünüşe yöneltenin, aksi bir durumda tokat yemesi normaldir. Bu yüzden asıl güzelliği keşfedemeyenlerin evlilikleri her geçen gün kötüleşir. Böyle bir evlilik de ne yazıkki zor kurtarılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ