14.06.2024 - Rize Şehir Portalı

eSpor turnuvalarını VR gözlükle izleyin!

eSpor turnuvalarını VR gözlükle izleyin!

VR gözlükler günlük hayatımızda gittikçe daha çok yer almaya başladı. Şimdi de bir eSpor turnuvasında VR gözlükler kullanılacak.

Sanal gerçeklik ile ilk kez

ESL ve SLIVER.TV, Intel Extreme Masters etkinliğinde CS:GO ve League Of Legends turnuvalarını sanal gerçeklik cihazları üzerinden ilk kez yayınlayacak. Bu yayında sanal gerçeklik cihazları üzerinden izleyecek olan izleyiciler, canlı istatistikleri takip edebilecekler. Yayını izlemek için normal kamera çekimi ile aynı anda oyuncuların perspektiflerinden izleyebilecekler.

İstatiksel olarak kaç rakibini öldürdüğünü, kaç kez rakibi tarafından öldürüldüğünü ve kaç kez takım arkadaşına rakibini öldürmekte yardım ettiğini gösterecek. Ayrıca kaç bomba yerleştirilip  kaçının patladığı ve takım savaşlarını da görebileceksiniz. Karşılaşmalar esnasında yaşanan önemli anlar da bu yayına dahil olacak.

Bu sadece bir başlangıç

SLIVER.tv’nin CEO’su ve yardımcı kurucusu Mitch Liu, VRLiveStatsteknolojilerinin gösterilmesinden dolayı ESL ile çalışmaktan heyecanlı olduğunu ve eSpor izleyicileri için bu yayınların daim olması gibi bir vizyonlarının olduğunu söyledi.

Ayrıca  CS:GO ve LOL’ü 360 dereceli sanal gerçeklik cihazlarına dahil etmek gibi büyük bir adımı da vizyonlarına ilave ettiklerini açıklamasına ekledi. Bütün Dünya’daki eSpor severlerin oyun istatistiklerine erişim hakkı olacağını ve tamamıyla doğal, bir o kadar da sürükleyici bir sanal gerçeklik deneyimi sunacaklarını açıkladı.

kaynak: shiftdelete

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ