21.05.2024 - Rize Şehir Portalı

Facebook görüntüleme sayılarında hata tespit etti

Facebook görüntüleme sayılarında hata tespit etti

Facebook, video görüntüleme sayılarını yanlışlıkla fazla hesapladığını fark ettikten sonra, kodları üzerinde bir araştırma başlatmıştı. Firmanın yaptığı açıklamaya göre reklam verenlere sunulan bilgilerde başka hatalar da var.

SAYAÇ DÜZGÜN ÇALIŞMIYOR

Hatalar arasında video yürütme sırasında süre sayacının düzgün çalışmaması var. Bunun nedeni, video uzunluğunun akış başladıktan sonra bazen değişebilmesi. Bunun yanında Facebok’un Instant Articles üzerinden okunma sürelerini fazla hesapladığı, tıklamaların ve görüntülenme sayılarının olması gerekenden yüksek hesaplandığı ortaya çıktı.

DAHA SAYDAM OLACAK

Sosyal ağ şimdi bu hataları onarma sözü vermekle kalmıyor, gelecekte daha saydam olacağını söylüyor. Firma bunun için verilerini üçüncü tarafların incelemesine açıyor ve yeni ölçüm araçları oluşturuyor. Bunun sonucu olarak reklam verenler, artık verilerin doğruluğunu düşünmeyi bir kenara bırakıp, ondan direkt olarak faydalanabilecekler.

REKLAM VERİLERİNİ DE DAHA GÜVENİLİR HALE GETİRİLECEK

Bulunan hataların sayısının çok az olduğunu (Facebook’un sunduğu 220 ölçütten yalnızca dördü) ve video sayma hatasına kıyasla, ortaya daha yakın bir zamanda çıktıklarını belirtmekte fayda var. Aynı zamanda, reklam üzerinden çok büyük gelir elde eden Facebook’un reklam verilerini daha güvenilir hale getirmek istiyor.

1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ