21.05.2024 - Rize Şehir Portalı

Mount&Blade ihracat şampiyonu oldu!

Mount&Blade ihracat şampiyonu oldu!

Mount&Blade‘in yapımcısı ve bu noktada yurt dışındaki en büyük gururkaynaklarımızdan biri olan TaleWorlds, gizli ihracat şampiyonu oldu, Türk oyun sektörüne umut verdi. Yurt dışına açılan sayılı oyun firmalarımızdan biri olan TaleWorlds’un bu başarısı, tüm dikkatleri yine oyun sektörüne çekti.

TaleWorlds gizli ihracat şampiyonu oldu

İhracatın gelişmesi ve Türkiye’nin bu alanda daha aktif hale gelmesi amacıyla Türkiye’nin gizli ihracat şampiyonları belirlendi. 10 kategoriüzerinden yapılan bu yarışmada büyük sürpriz Ankara’dan geldi.

2

ODTÜ Teknokent çıkışlı TaleWorlds oyun şirketi ise özgün ürün kapsamında ödülü göğüsledi. İlk kez ihraç edilen veya standart ihracat ürünlerinin dışında olan ürünlere verilen bu ödül, oyun sektörünün potansiyelini gözler önüne serdi.

Mount&Blade dünya çapında tam 7 milyon kopya satarken, bu satışların yüzde 96‘sı yurt dışında (Paradox dağıtımcılığında) yapıldı. Yani hayran kitlesinin çoğunu aslında yurt dışındaki insanlar oluşturdu.

Geçtiğimiz günlerde PS4 ve Xbox One için de çıkan Mount&Blade‘in yeni oyunu Bannerlord ise yine dünya çapında büyük bir heyecanla bekleniyor.

kaynak: shiftdelete

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ