21.05.2024 - Rize Şehir Portalı

Yağlara ve selülite savaş açın!

Yağlara ve selülite savaş açın!

Akşam’dan Sibel Ateş Yengin’in haberine göre ödeme, inatçı yağlara ve en önemlisi kadınların baş düşmanı selülitlere savaş açan ve vücudu şekillendiren Endermologie yöntemini estetisyen Neyran Çolakoğlu anlattı.

Endermologie yöntemi nasıl uygulanıyor?

Patentli oynar başlıkları sayesinde ciltte doku katmanları oluşturarak kan dolaşımını ve lenf sistemini uyarır. Fibroz dokuyu kırarak selülit görünümünü ortadan kaldırır ve adipoz yağ dokuda küçülme sağlar.

Lipomassage tekniği hangi sorunlara çözüm sunuyor? 

İncelme, sıkılaştırma, şekillendirme, selülit giderme, pürüzsüzleştirme ve özellikle çok daha geniş doku tutuşuyla büyük bedenlerde hızlı ve etkili sorunlara çözüm bulunuyor.

Gerçekten bu yöntemle selülitlere son vermek mümkün mü?

Evet mümkün. Subkütan dokuda yani cilt altı yağ dokusundaki büyümeyi durdurup gerileterek yani yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayarak ve çukur görünümüne yol açan Fibroz dokuyu esnetip rahatlatarak bu görünüme son verir. Selülitlerin oluşumu esnasında bozulan kan ve lenf dolaşımı ve kolajen lif yapısı nedeniyle biriken toksinler ve suyun atılımı kolaylaşır, deforme hale gelmiş kolajen liflerinin cildi bırakmasıyla cilt düzleşir ve esnek görünüm alır. Vakum lifting ve masaj uygulanan bölgedeki artan kan dolaşımının vücuttaki metabolizmayı uyarmasıyla yağ yıkımı artar.

Ağrı hissediliyor mu?

Yoğun bir uygulama olmasına rağmen kesinlikle rahatlatıcı ve keyifli bir uygulamadır. Ağrı ve acı hissedilmez ancak özel durumlarda zaten vücuda dokunulduğunda bile ağrılı bir durum varsa tabii ki uygulama esnasında bu hissedilir.

Herkes yaptırabilir mi?

Tamamen doğal olan bu uygulamayı sağlıklı her birey yaptırabilir. Kalp pili ve enflamasyonlu hastalıklarda yapılmamasını öneririz. Şüphe duyulan her durumda doktora danışılmalıdır.

Kaç seans sonra sonuca ulaşılıyor?

İlk seanstan itibaren ödemin azalmasına bağlı olarak rahatlama ve her seans artarak devam eden ciltte sıkılaşma ve çevresel santim kaybı gözlenir. 8 seanslık bir paket uygulama için yeterli gelecektir.

Bu yöntemle ödemden kurtulmak mümkün mü?

Bilimsel olarak kanıtlanmış etkilerinden biri de vücuttaki biriken fazla suyun atılmasını sağlamaktır. Venöz dolaşımla beraber lenfatik sistemi harekete geçirerek ödemden kurtulmayı sağlar.

Gözaltı torbalarında da etkili mi?

Son derece hassas ve kırılgan olan gözaltı bölgesinde cildi yıpratmadan uygulama yapılmasına olanak sağlayan patentli yüz uygulama modülü flaplar sayesinde gözaltı torbaları, morluklar ve koyu halkalar giderilebilir. Hazır programlar sayesinde hız ve yoğunluk ayarı hassas bir şekilde yapılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ